Kto czyta książki, żyje podwójnie | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków
logo szkoły

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Ranking perspektywy - srebro

Kto czyta książki, żyje podwójnie

Uczniowie z dwujęzycznej klasy pierwszej zatrzymali się na dwie lekcje nad ciekawą postacią i jej dziełem: czytali w oryginale fragment „Wichrowych Wzgórz” Emily Brontë. Przygotowali się do tego zadania poszukując informacji o regionie Anglii w którym mieszkała pisarka, o jej rodzinie, o klimacie miejsc, które były jej bliskie. Obejrzeli zwiastuny ekranizacji jej powieści i dowiedzieli się o odniesieniach do „Wichrowych Wzgórz” we współczesnej kulturze popularnej. Poznali także charakterystyczne cechy gatunku literackiego, do którego zaliczana bywa powieść.

132 300x2514 300x251