Jak uczymy… przedmioty matematyczno – przyrodnicze | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków
logo szkoły

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Ranking perspektywy - srebro

Jak uczymy… przedmioty matematyczno – przyrodnicze

Jak uczymy?

Na lekcjach matematyki i przedmiotów przyrodniczych staramy się pokazać uczniom, jak ciekawy jest świat dookoła nas, ile jest jeszcze do odkrycia i jak duże może mieć to znaczenie oraz pomagamy zrozumieć procesy kształtujące środowisko przyrodnicze oraz świat stworzony przez człowieka.

W tym celu stosujemy technologie informacyjno – komunikacyjne, prowadzimy warsztaty, pracujemy metodą projektów, współpracujemy z uczelniami wyższymi. Zwracamy uwagę na wszechstronny rozwój uczniów oraz przyjazną atmosferę sprzyjającą efektywnemu zdobywaniu oraz pogłębianiu wiedzy i umiejętności.

Na lekcjach matematyki udowadniamy, że matematyka to sztuka logicznego, precyzyjnego i twórczego myślenia, umiejętność rozwiązywania problemów, stąd jest tak bardzo użyteczna w życiu każdego z nas. Wskazujemy powiązania, drogę do rozwiązywania problemów, wskazywać konieczność zrozumienia i potrzebę wyćwiczenia umiejętności.

Kim jesteśmy?