Jak uczymy… języki francuski, hiszpański i niemiecki | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków
logo szkoły

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Ranking perspektywy - srebro

Jak uczymy… języki francuski, hiszpański i niemiecki

Jak uczymy?

Znajomość drugiego języka obcego to w dzisiejszych czasach wielki atut. W naszej szkole wiemy o tym i zależnie od zainteresowań uczniów oferujemy do wyboru aż trzy języki: niemiecki, francuski, hiszpański.

Pasja i energia do działania – to wspólna cecha nas-nauczycieli języków obcych w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Michałowskiego. Nasze lekcje przygotowujemy z myślą o naszych uczniach i ich potrzebach. Staramy się być twórczy, kreatywni i stale motywować uczniów do działania. Na naszych lekcjach nie jest nudno – zajęcia urozmaicamy grami edukacyjnymi, filmami, programami i aplikacjami do nauki języków obcych. Z sal, w których odbywają się zajęcia języka hiszpańskiego, francuskiego i niemieckiego, często rozlega się muzyka. Odpowiednio dobrane utwory, zawierające określone słownictwo i konstrukcje gramatyczne służą rozwojowi sprawności językowych i przynoszą radość naszym uczniom.

Na lekcjach nie boimy się także sięgać do poezji i literatury, które są cennym źródłem języka i inspiracją do dalszych poszukiwań językowych. Uczymy także przez działanie – wykorzystujemy metody zaczerpnięte z teatru: improwizację i dramę. Na lekcjach przekazujemy informacje o kulturze krajów, których języków uczymy – opowiadamy o zwyczajach, dostarczamy ciekawostek, informujemy o ważnych wydarzeniach.

Stale doskonalimy swoje umiejętności i podnosimy kwalifikacje. Bierzemy udział w szkoleniach, webinariach, śledzimy nowości wydawnicze.

Kim jesteśmy?