Good Deeds Day czyli Dzień Dobrych Uczynków

logo-GDD-PL-200x200

Licealiści rozpoczęli niedzielę od spełniania dobrych uczynków!

Nasze Liceum przyłączyło się do akcji Good Deeds Day, czyli dnia dobrych uczynków, organizowanego od 10 lat na całym świecie. Inicjatorem akcji Good Deeds Day Polska jest Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie, które zachęcało do działań na rzecz organizacji  i placówek potrzebujących pomocy a hasło tych działań brzmiało: RAZEM DLA WSPÓLNEGO DOBRA – szczegóły akcji na stronie organizacji: http://wolontariat.org.pl/krakow/good-deeds-day/

Uczniowie wraz z wychowawcą wybrali akcję Zielony Dom w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Krakowskiej 55, gdzie pomagaliśmy przy rozsadzaniu i przesadzaniu roślin doniczkowych. Podopieczni DPS nie mogli się na nas doczekać, chętnie z nami pracowali i niesamowicie się cieszyli z kwiatów, które ozdobią ich pokoje a piękna pogoda sprzyjała naszej akcji.

W ramach akcji Good Deeds Day uczniowie przygotowali również kartki świąteczne dla samotnych osób przebywających w domach pomocy społecznej.