"Fake news" czy prawdziwa informacja? | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

“Fake news” czy prawdziwa informacja?

Uczniowie I LO wzięli udział w projekcie edukacyjnym pt. „Fake news is real”. Zadaniem licealistów było wyszukiwanie i zaprezentowanie informacji całkowicie nieprawdziwych, wprowadzonych do obiegu medialnego w celu dezinformacji czy żartu, jak również zweryfikowanie ich z informacjami prawdziwymi, podawanymi w rzetelnych źródłach. Młodzież pracująca w dwóch zespołach miała do wyboru ”fake newsy” ze świata polityki i celebrytów. Te cenne warsztaty  pozwoliły uczniom nabyć umiejętności w zakresie  odróżniania wiadomości autentycznych od fałszywych newsów, którymi coraz częściej zalewają nas media.

Dziękujemy p. Brianowi Scottowi za przygotowanie projektu i przeprowadzenie warsztatów.

Autorka informacji: Paulina Kępa