Fact-checking, czyli jak odróżnić prawdę od fałszu! | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Fact-checking, czyli jak odróżnić prawdę od fałszu!

Dzisiaj w naszej szkole uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących wiedzy o fake newsach i pozostałych rodzajach dezinformacji w Internecie – oczywiście wszystko w języku angielskim. To jak radzić sobie z szumem informacyjnym w sieci, zawdzięczamy organizatorowi dzisiejszego szkolenia, czyli Stowarzyszeniu #Demagog, które realizuje Akademię Fact-Checkingu.
Dobrym podsumowaniem dzisiejszych działań niech będzie hasło ze strony organizatora warsztatów: “Krytyczny umysł to kluczowe narzędzie w każdych czasach, jednak szczególnie ważne w okresie masowej dezinformacji”.

Autor informacji i organizator spotkania: Gabriel Szuster