Angielska wersja strony

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków na stałe zagościł już wśród ważnych dat szkolnego kalendarza. W tym roku był jednak obchodzony szczególnie, ponieważ mija właśnie 20 lat od ustanowienia tego święta przed Radę Europy.
Na lekcjach języka niemieckiego, hiszpańskiego i francuskiego staramy się w tym dniu jeszcze bardziej przybliżać kulturę poszczególnych krajów, podkreślać różnorodność i promować wielojęzyczność. Co roku zaskakujemy też naszych uczniów czyimś innym. Jedna z grup języka hiszpańskiego analizowała różne wersje polskich tłumaczeń poezji hiszpańskiej. W innych grupach pojawiły się quizy i zagadki kulturowe, a nawet puzzle, które ułatwiły uczniom zapamiętanie trudnych nazw landów austriackich.

Na zajęciach z języka angielskiego także mówiliśmy o Europejskim Dniu Języków. Rozmawialiśmy o tym, jakich języków obcych uczymy się i czym różni się nabywanie znajomości języka od uczenia się go. Zapoznaliśmy się z wieloma ciekawymi faktami dotyczącymi języków obcych: które języki są najstarsze, które mają najkrótszy i najdłuższy alfabet. Rozmawialiśmy o ciekawych słowach i o pojęciach, które istnieją tylko w niektórych językach świata. Dowiedzieliśmy się, że w języku migowym także istnieją akcenty. Ćwiczyliśmy aktywne słuchanie i relacjonowanie usłyszanych informacji – wszystko to oczywiście po angielsku.

plakat przedstawiający słowa powitania w wielu językach

Email
Facebook
Twitter