Dzień Otwarty już za nami | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Dzień Otwarty już za nami

Bardzo dziękujemy wszystkim Gościom, którzy odwiedzili nas podczas “Dnia Otwartego”.

Nasi przyszli Uczniowie, ich Rodzice oraz Przyjaciele mogli poznać naszych uczniów i nauczycieli.

Zgodnie z obietnicą, była duża dawka języka angielskiego: Angliści przygotowali quizy i zadania w języku angielskim, konkursy poprowadził Brian Scott wraz z naszymi native speakerami; Pani Katarzyna Łasecka opowiadała o biologii w języku angielskim a w sali dla pasjonatów historii i wiedzy o społeczeństwie, Dorian przedstawiał w języku angielskim prezentację o Wikingach. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w otwartej lekcji języka angielskiego prowadzonej z grupą młodzieży przez lektora Gama College, z którym bardzo ściśle współpracujemy.

Uczniowie zainteresowani historią i WOS-em mogli zobaczyć także prezentacje – tym razem w języku polskim – na temat faktów biblijnych oraz historii komunizmu, które przygotowali Maks K. i Jakub F. pod opieką pana Grzegorza Szymanowskiego.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem samorządu, panią Karoliną Maniak – Górecką, pochwalili się swoimi działaniami, osiągnięciami, planami na przyszłość – zainteresowanie działalnością samorządu było ogromne a uczniowie i rodzice byli pod ogromnym wrażeniem tych przedsięwzięć.

Pani Dorota Plata przeprowadziła kilka krótkich lekcji języka polskiego, żeby pokazać, jak uczymy – mamy nadzieję, że Wam się podobało.

Poza tym uczniowie mogli porozmawiać z nauczycielami języka francuskiego i niemieckiego – długo toczyły się rozmowy o tym, który z tych języków jest łatwiejszy, ładniejszy, bardziej przydatny… wielu naszych przyszłorocznych uczniów jeszcze się nie zdecydowało, którego języka chcą się uczyć w liceum, ale już mamy pomysł, jak im pomóc w podjęciu decyzji – szczegóły wkrótce!

W czasie “Dnia Otwartego” pani Anna Jurczak pokazywała, jak działa lewa i prawa półkula mózgu i co z tego wynika dla nas. Pani psycholog przygotowała także testy psychologiczne, złudzenia optyczne i inne atrakcje.

Naszych przyszłych uczniów częstowaliśmy słodkościami, a nauczycielka języka francuskiego – własnoręcznie zrobionymi naleśnikami.