Dzień Otwarty już za nami

Bardzo dziękujemy wszystkim Gościom, którzy odwiedzili nas podczas „Dnia Otwartego”.

Nasi przyszli Uczniowie, ich Rodzice oraz Przyjaciele mogli poznać naszych uczniów i nauczycieli.

Zgodnie z obietnicą, była duża dawka języka angielskiego: Angliści przygotowali quizy i zadania w języku angielskim, konkursy poprowadził Brian Scott wraz z naszymi native speakerami; Pani Katarzyna Łasecka opowiadała o biologii w języku angielskim a w sali dla pasjonatów historii i wiedzy o społeczeństwie, Dorian przedstawiał w języku angielskim prezentację o Wikingach. Chętni uczniowie mogli wziąć udział w otwartej lekcji języka angielskiego prowadzonej z grupą młodzieży przez lektora Gama College, z którym bardzo ściśle współpracujemy.

Uczniowie zainteresowani historią i WOS-em mogli zobaczyć także prezentacje – tym razem w języku polskim – na temat faktów biblijnych oraz historii komunizmu, które przygotowali Maks K. i Jakub F. pod opieką pana Grzegorza Szymanowskiego.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem samorządu, panią Karoliną Maniak – Górecką, pochwalili się swoimi działaniami, osiągnięciami, planami na przyszłość – zainteresowanie działalnością samorządu było ogromne a uczniowie i rodzice byli pod ogromnym wrażeniem tych przedsięwzięć.

Pani Dorota Plata przeprowadziła kilka krótkich lekcji języka polskiego, żeby pokazać, jak uczymy – mamy nadzieję, że Wam się podobało.

Poza tym uczniowie mogli porozmawiać z nauczycielami języka francuskiego i niemieckiego – długo toczyły się rozmowy o tym, który z tych języków jest łatwiejszy, ładniejszy, bardziej przydatny… wielu naszych przyszłorocznych uczniów jeszcze się nie zdecydowało, którego języka chcą się uczyć w liceum, ale już mamy pomysł, jak im pomóc w podjęciu decyzji – szczegóły wkrótce!

W czasie „Dnia Otwartego” pani Anna Jurczak pokazywała, jak działa lewa i prawa półkula mózgu i co z tego wynika dla nas. Pani psycholog przygotowała także testy psychologiczne, złudzenia optyczne i inne atrakcje.

Naszych przyszłych uczniów częstowaliśmy słodkościami, a nauczycielka języka francuskiego – własnoręcznie zrobionymi naleśnikami.