Czytanie tekstu literackiego w języku angielskim: wyniki konkursu | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Czytanie tekstu literackiego w języku angielskim: wyniki konkursu

16 kwietnia odbył się szkolny konkurs rozumienia anglojęzycznego tekstu literackiego. Uczniowie liceum zmierzyli się więc z nieadaptowanym fragmentem współczesnej prozy amerykańskiej, a pytania konkursowe dotyczyły zarówno znajomości słownictwa i związków frazeologicznych, jak i treści opowiadania. Konkurs miał formę testu wielokrotnego wyboru oraz pytań otwartych. Świetną umiejętnością wnikliwej lektury wykazali się Jakub, Mia i Ola z klasy pierwszej, którzy zajęli odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Serdecznie gratulujemy!!!

Autorka informacji i organizatorka konkursu: A. Tadla – Bryndza