Czy pojedziesz z nami do Bury St. Edmunds?

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą wyjazdu edukacyjnego do Anglii!
Kiedy jedziemy?
27 stycznia – 2 lutego 2020, czyli na pierwszy tydzień ferii zimowych (poniedziałek – niedziela).
Dokąd?
Do Bury St Edmunds. To niewielkie, ale bardzo stare i malownicze miasteczko, położone około 40 kilometrów od Cambridge.
Po co?
Aby uczyć się języka angielskiego z Anglikami w świetnej szkole BLS!
Dlaczego właśnie tam?
Ponieważ jest to jedna z niewielu szkół, które oferują świetny program językowy, a ponadto, dla uczniów, którzy ukończyli 16 lat, staż pracy w lokalnych firmach i instytucjach! Warto już dziś zadbać o swoje doświadczenie zawodowe!
Dla uczniów młodszych szkoła oferuje popołudniowy program turystyczny i rekreacyjny. Wszyscy wyjeżdżający – niezależnie od wybranego profilu wyjazdu – biorą też udział w wycieczce do Londynu.
Gdzie mieszkają wyjeżdżający uczniowie?
Są zakwaterowani dwójkami w rodzinach angielskich, które mieszkają nie dalej niż 30 minut spacerem od szkoły (a jeżeli mieszkają dalej – dowiozą uczniów na zajęcia).
Jaki jest koszt wyjazdu?
Pobyt, wyżywienie (trzy posiłki dziennie), kurs językowy z materiałami dydaktycznymi, zajęcia popołudniowe i zakwaterowanie kosztują:
  450 funtów w wersji kurs + zajęcia rekreacyjne i wycieczka do Londynu,
  510 funtów w wersji kurs językowy + staż pracy + wycieczka do Londynu.
Jakie inne koszty trzeba ponieść?
Przede wszystkim przelot do Anglii i przejazd z lotniska do Bury St Edmunds. Przeloty grupowe są znacznie droższe niż indywidualne, więc musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 1100 zł… Cały czas szukamy tańszych opcji, więc jeżeli ktoś z Państwa ma biuro podróży lub jest z jakimś zaprzyjaźniony –  zachęcamy do włączenia się w te poszukiwania! Transfer grupy z lotniska to około 60 funtów od osoby (w obie strony). Oprócz tego ubezpieczenie – ok. 50 PLN (można także wykupić ubezpieczenie od rezygnacji z powodów losowych – wtedy koszt to ok.70-80 PLN).
Do kiedy trzeba podjąć decyzję?
Do końca września 2019!
A jeżeli już się zdecyduję?
Należy wpłacić zaliczkę – 1100 PLN – w sekretariacie szkoły i wypełnić zgodę na wyjazd!
I co dalej?
Prześlemy informacje o sposobach płatności (rozłożonych na dwie lub trzy raty) i warunkach umowy z firmą Project, która organizuje dla nas wyjazd. Uczniowie, którzy zdecydują się na podjęcie stażu będą też przygotowywać się do pracy pisząc CV i list motywacyjny, który prześlemy do Bury St Edmunds, aby szkoła mogła znaleźć dla nich optymalne miejsce stażu. Około 10 dni przed wyjazdem uczestnicy otrzymają dokładny program pobytu, który będzie uwzględniał 15 godzin nauki języka (w grupie o dostosowanym do ucznia poziomie), wycieczkę do Londynu i pozostałe aktywności.