Cechy i umiejętności współczesnego przedsiębiorcy | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Cechy i umiejętności współczesnego przedsiębiorcy

Podsumowaniem zajęć z podstaw przedsiębiorczości oraz kursu doskonalenia kompetencji psychospołecznych był konkurs na temat “Cechy i umiejętności współczesnego przedsiębiorcy”.

Uczniowie mieli opisać cechy, umiejętności, szeroko rozumiane kompetencje współczesnego przedsiębiorcy oraz wybrać przykład przedsiębiorcy, który ich zdaniem jest osoba wyjątkową [osiągnął sukces, wykazał się determinacją w dążeniu do celów, wysoką motywacją, pomysłowością, innowacyjnością, itd.] – wraz z uzasadnieniem tego wyboru.
Jakich przedsiębiorców wybrali uczniowie?

• Angelika: Steve Jobs [firma Apple]
  • Ada: Jej dziadek [którego bardzo szanuje i podziwia]
  • Oliwia: Warren Buffett [uważany za najlepszego inwestora na świecie]
  • Natasza: Ray Kroc [McDonald]
  • Wiktoria: Walt Disney [firma Walt Disney]
  • Hubert – Donald Trump [The Trump Organization].

Powyższe grafiki pochodzą z prezentacji multimedialnych przygotowanych przez uczniów klasy IA