Cechy i umiejętności współczesnego przedsiębiorcy – lekcje PP

Na zajęciach z Podstaw Przedsiębiorczości w tym tygodniu uczniowie klas pierwszych przedstawiali swoje prezentacje na temat:

„Cechy i umiejętności współczesnego przedsiębiorcy”
– na wybranych przez siebie przykładach.

Uczniowie w ramach prezentacji opisywali, jakie cechy i umiejętności powinni [i dlaczego] posiadać współcześni przedsiębiorcy oraz argumentowali swój wybór konkretnego przedsiębiorcy jako „wzoru” do naśladowania / wykorzystywania jego/ jej doświadczeń w projektowaniu własnych pomysłów na działalność gospodarczą i rozwoju przedsiębiorczej postawy [cech i umiejętności niezbędnych do osiągania sukcesu].

Uczniowie przedstawiali historię życia wybranego przedsiębiorcy, jego/ jej działalność gospodarczą [biznesową], którą prowadził/ prowadzi oraz jego/ jej cechy i umiejętności, które pomogły – zdaniem Uczniów – w osiągnięciu sukcesu.

Poniżej fragmenty tych prezentacji.