30 lat TSSP im. Piotra Michałowskiego | Liceum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

30 lat TSSP im. Piotra Michałowskiego

Wciąż trwają obchody 30-lecia działalności TSSP im. Piotra Michałowskiego. W środę odbyła się Msza św. w intencji całej społeczności “Michałowskiego” w Kościele Karmelitów “Na Piasku”, po czym przedstawiciele Zarządu i Rady Stowarzyszenia, dyrektorzy obecni i byli oraz zaproszeni goście spotkali się w uroczystej atmosferze w siedzibie TSSP, przy ul. Michałowskiego 10, gdzie wysłuchali krótkiej przemowy Pani Prezes; Zarząd TSSP wręczył pamiątkowe kolekcjonerskie monety z wizerunkiem Piotra Michałowskiego wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że szkoły TSSP tak prężnie działają i mają ważne miejsce na edukacyjnej mapie Krakowa.

Na spotkaniu obecni byli uczniowie naszego liceum, najmłodszej szkoły TSSP, którzy przygotowali i zaprezentowali krótki program obejmujący prezentację liceum, występ muzyczny i pokaz filmów o Piotrze Michałowskim. “The Michałowski Band” (spokojnie, to tylko nazwa robocza) po tym występie został oficjalnie okrzyknięty naszym licealnym zespołem muzycznym.
Wiktor – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – doskonale zaprezentował działania uczniów liceum a Maks opowiedział wyczerpująco o ubiegłorocznym sukcesie w IDEATHONIE. Filip i Maciek pochwalili się nakręconym przez nich filmem amatorskim o Piotrze Michałowskim, który wygrał konkurs ogłoszony z okazji Święta Szkoły.
Uczniowie przygotowali także niespodziankę: z okazji 30. rocznicy podarowali Stowarzyszeniu pyszny (i piękny) tort przygotowany (już tradycyjnie) przez cukiernię PAWLAK.

Życzymy Stowarzyszeniu TSSP im. Piotra Michałowskiego kolejnych 100 tak samo dobrych lub jeszcze lepszych lat!