Zoom in on America | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego

Zoom in on America

Konkurs wiedzy o historii i kulturze Stanów Zjednoczonych “Zoom in on America” 

W dniu 14 listopada 2016 Zofia Moczulska, Antek Tancinko i Max Kucharski, świetnie przygotowani przez Panią Annę Tadlę-Bryndzę, reprezentowali naszą szkołę w 2 edycji konkursu wiedzy o historii i kulturze USA, organizowanego przez Bibliotekę Główną i Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Odbywał się on w gmachu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Pytania dotyczyły różnych rzeczy, np. dlaczego słowo „OK” stało się popularne albo jakie było motto przewodnie poczty na Alasce w czasach gorączki złota, trzeba było również podać przykładowe menu na Święto Dziękczynienia, a także znać jego datę. Po zakończeniu konkursu ogłoszono, że wyniki podane zostaną 17 listopada, również w budynku UP.

Ogłoszenie wyników poprzedzone zostało wykładem dr hab. Profesora UP Tomasza Sikory nt. Krzysztofa Kolumba, Indian i Imigrantów wczoraj i dziś (ang. „Columbus, Indians and Immigrants: Between the Past and Today”). Pan profesor opowiedział w nim o tym, jak wyglądała kolonizacja Ameryki oraz o dzisiejszym stosunku Amerykanów do rdzennych mieszkańców kontynentu.

Po wykładzie nastąpiło rozdanie nagród przez konsula USA w Krakowie, pana Ellena Germain’a. Reprezentanci naszej szkoły zajęli 3 miejsce. Kolejna edycja konkursu już w przyszłym roku.

Autor informacji: M. Złomańczuk

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria