Z WIZYTĄ U PANA STEFANA | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Z WIZYTĄ U PANA STEFANA

24 Sty 2014 · admin

Klasowy dylemat polegający na tym co wybrać kręgle czy laser park? Odpowiedź brzmi: wyjazd na wieś. Oczywiście wyprawa miała być wiosenna, (takie przynajmniej były prognozy) ale rzeczywistość okazała się jak najbardziej pasująca do kalendarza. Śnieg i mróz 24 stycznia nikogo nie powinien dziwić. Po około godzinie dotarliśmy do Rdzawy i poszusowaliśmy na butach do przeprawy przez bystry i lekko zmrożony strumień. Niektórzy byli tak podekscytowani, że przeoczyli most i przeprawili się brodem, a ostre podejście rozgrzało nawet najmocniej zmrożonych uczestników. Następnie płeć piękna wsiąkła w ciepłych wnętrzach domu, natomiast chłopcy postanowili skorzystać z zimowych atrakcji, najpierw zapoznając się z miejscowymi czworonogami. Najpierw były sanki, następnie bolidy z recyklingu, czyli worki po nawozach wypełnione słomą. Dzięki ukształtowaniu terenu, stromo jak…, radości było na pewno więcej niż na kręglach i uśmiech nie schodził z rumianych twarzy gimnazjalistów. W międzyczasie dołączyły dziewczęta, nieśmiało zjeżdżając na sankach (Dlaczego nie chcą jechać? By za chwilę krzyczeć: nie tak szybko! Hamuj!) I tak nie wiadomo kiedy, coraz częściej pytano o żurek, który w końcu był gotowy. Chleb ze smalcem, żurek ( mało dietetyczny) z kiełbasą, ziemniakami i zasmażką przypomniał wielu osobom wizyty u dziadków i babci na wsi. Posileni,wróciliśmy na już słoneczne podwórko by podziwiać poczynania niektórych z nas na klaczy (czy ktoś pamięta jak się nazywa?). Czas minął szybko i po rozgrzaniu ciepłą herbatą i drożdżówkami wróciliśmy do Krakowa. Szkoda tylko, że Pan Stefan się rozchorował i nie udało się zorganizować kuligu. Dlatego życzymy mu zdrowia, ponieważ niektórzy już pytali kiedy wrócimy do Rdzawy?

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie