Wykłady w Instytucie Filologii Angielskiej UJ | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Wykłady w Instytucie Filologii Angielskiej UJ

Laureaci ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego mieli okazję wziąć udział w wykładach dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadzonych przez panią profesor Beatę Piątek. Słuchali o wpływie pierwszej wojny światowej na społeczeństwo angielskie oraz o trudnych relacjach angielsko-irlandzkich w XIX i XX wieku. Kontekst historyczny pozwala nam zrozumieć dzisiejsze realia Wysp Brytyjskich: co oznaczają murale na ścianach budynków w Belfaście, dlaczego to miasto dzieli mur, lub odkryć, dlaczego świąteczna reklama sklepów Sainsbury’s z 2014 roku wywołała w Anglii tak wielkie kontrowersje. Przemiła pani profesor podarowała nam pamiątkowe zdjęcie polaroid. Dziękujemy za te spotkania!

Autorka informacji: Anna Tadla – Bryndza

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie