TURNIEJ KOSZYKÓWKI | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

TURNIEJ KOSZYKÓWKI

26 Lut 2014 · admin

W środę, 26 lutego, miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych Krakowa – Krakowski Turniej Koszykówki Szkół Niepublicznych. Bladym świtem, bo już o 7:30, reprezentanci naszej szkoły w napięciu przebierali się w szatni bazy sportowej AGH. O 8:00 po krótkiej rozgrzewce trener naszej reprezentacji, Pan Zuba, omawiał z zawodnikami taktykę i rozstawienie. (…) Gdy wybiła 8:20, rozpoczął się pierwszy mecz. Naszym przeciwnikiem było VII Społeczne Gimnazjum.

Zaczęliśmy rewelacyjnie. Dzięki szybkości Dominika Iwanczenki i technice Kajetana Kruszelnickiego pierwszą połowę zakończyliśmy wynikiem 4:0. Niestety po przerwie szło nam coraz gorzej, a kiedy Kacper Stawicki pomylił połowy i zaatakował nasz kosz, morale w drużynie spadło niemal do zera. Pierwszy mecz zakończyliśmy przegraną 4:6. Drugi mecz rozegraliśmy ze Społecznym Gimnazjum nr 1. Mimo kilku pięknych koszy drużyny z Michałowskiego nastrój po porażce uniemożliwił rozwinięcie skrzydeł i pokazanie pełni naszego potencjału. Ten mecz niestety też przegraliśmy wynikiem 7:15. Trzeci mecz zapowiadał się nieciekawie. Prywatne Gimnazjum nr 1 dawało z siebie wszystko, ale gdy Kacper Stawicki zadał Panu Zubie historyczne pytanie: “To my rzucamy tam?”, sprawy nabrały tempa, nasza drużyna odbiła się od dna i zmiażdżyła przeciwników, kończąc mecz wynikiem 28:7. Mecz o wyjście z grupy, w którym graliśmy z Prywatnym Gimnazjum nr 8, pokazał, kim naprawdę jesteśmy. Od samego początku graliśmy świetnie i trzymaliśmy poziom aż do końca. Duet: Dominik Iwanczenko i Kacper Stawicki na nowo zdefiniował grę w koszykówkę. Piękne rzuty Kacpra, a także niesamowita prędkość i zwinność Dominika zaowocowały wynikiem 11:6 dla naszej drużyny.

Nasz ostatni mecz zagraliśmy z Prywatnym Gimnazjum nr 3. Walka toczyła się o V miejsce, więc obydwie drużyny dawały z siebie wszystko. Wygrać mogli tylko najlepsi, czyli my. Nasz udział w turnieju zakończyliśmy wynikiem 16:1. Po przebraniu się i krótkiej przerwie nadszedł czas na rozdanie nagród. Delegatem, który odebrał nasz dyplom, był Kacper Stawicki. Po gratulacjach i owacjach wszyscy z dumą i radością, z zajęcia zaszczytnego V miejsca, wrócili do domów.