Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

11 Mar 2017 · Grzegorz Perek

W sobotni poranek 11 marca 2017 r. uczniowie klas trzecich Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie, pod kierownictwem swoich nieocenionych wychowawców Pani Renaty Baranowej i Pana Grzegorz Perka, pracowali jako wolontariusze w imprezie organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr1 w Krakowie oraz Stowarzyszenie „ Wielkie Serce” i Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa, odbywającej się w ramach obchodów  Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, w studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków. Święto to obchodzone jest corocznie 21 marca  z   inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Osób z Zespołem Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa- dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra tych ludzi oraz  integracja z nimi.