Orszak Mikołaja z wizytą u pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Świąteczny czas….

Dnia 3 grudnia przedstawiciele szkół Michałowskiego wybrali się z wizytą do małych pacjentów z oddziału neurochirurgicznego i pooparzeniowego w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Na tych oddziałach hospitalizowane są dzieci z całego kraju. Przekrój wiekowy pacjentów jest bardzo szeroki – od noworodków po 18-latków.

Przed planowanymi odwiedzinami pacjentów w Prokocimiu wolontariusze zorganizowali na terenie szkoły akcję charytatywną pod hasłem „Mikołaj dla Dzieciaków”, która polegała na zbiórce przedmiotów, takich jak zabawki, gry i klocki, puzzle, kolorowanki, książeczki, artykuły szkolne i środki higieniczne.

Do akcji z wielkim entuzjazmem włączyła się cała społeczność szkolna oraz rodzice. Wszystkie podarowane i zakupione rzeczy zostały zapakowane do ozdobnych pudełek. Do szpitala pojechała grupa 11 wolontariuszy: Maja (8b), Paulina (8c), Zosia (3a), Zosia (3c), Hania(3b), Milena (3c), Natalia (1LO), Maciej (1LO), Ola (2LO), Julia (2LO), Hubert (3LO).

Wizyta w szpitalu rozpoczęła się od bardzo sympatycznego przywitania przez zespół pielęgniarek, nauczycieli  oraz rodziców i pacjentów. Uczestnicy akcji na ręce pracowników oddziału przekazali rozmaite słodkości i przebrani w świąteczne stroje ruszyli szpitalnymi korytarzami.  Odwiedzali sale po sali wręczając dzieciakom prezenty, które miały choć trochę umilić im dłużący się czas spędzany w szpitalu. Mimo choroby widać było uśmiech na twarzach  małych pacjentów oraz radość z chwili spędzonych z Mikołajem i z  każdego drobiazgu odkrytego w świątecznej paczce.  Rodzice spędzający czas przy swoich dzieciakach nie kryli wzruszenia!!

Wolontariusze wspólnie przyznali, że ta wizyta w szpitalu była najlepszą lekcją wychowawczą. I jeszcze bardziej utwierdzili się w przekonaniu, że to co robią jest bardzo potrzebne i już zaplanowali kolejne akcje charytatywne.

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie