NIEOCZEKIWANA PASJA TAŃCA | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

NIEOCZEKIWANA PASJA TAŃCA

23 Paź 2012 · admin

Pod koniec października rozpoczęliśmy IV edycję Szkolnej Akademii Filmowej. W tym roku szkolnym uczniowie poznają podstawowe elementy filmu na podstawie specyficznie dobranych dzieł. Na początek scenariusz – podstawa każdej opowieści i film Stephena Daldry’ego “Billy Elliot” z 2000 roku.

“Billy Elliot” to historia chłopca, który odkrywając w sobie nieoczekiwaną pasję tańca rozpoczyna podróż w świat własnych marzeń i dążeń, poznając jednocześnie bardziej brutalną stronę życia – kulturowe stereotypy, kryzys ekonomiczny (strajki górnicze w Anglii w 1984 roku) i rodzinne konflikty. Chłopiec zmienia rękawice bokserskie na strój baletowy i zaczyna uczęszczać na lekcje ekscentrycznej nauczycielki tańca, która swoim wyrobionym okiem dostrzega drzemiący w Billym potencjał. W tym samym czasie ojciec i brat Billego – górnicy biorący udział w strajku – nie mogą się pogodzić z tym, że chłopak robi coś, co nie pasuje do ich wyobrażeń o tym, co przystoi robić mężczyźnie.

Cała projekcja filmowa była ilustracją wcześniejszej prelekcji na temat scenariusza filmowego – czym jest? skąd brać na niego pomysły? co znajdziemy w dobrym scenariuszu? Wszystko to jak sądzimy pomoże naszym uczniom lepiej poznać to zjawisko jaki jest film. Nad całością projektu jak zawsze czuwa Pani Renata Baranowa.

 

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
gimnazjum@tssp.krakow.pl
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria