LIS PRZYJACIELEM OPERATORA | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

LIS PRZYJACIELEM OPERATORA

1 Lut 2013 · admin

Na początku lutego miało miejsce trzecie spotkanie w sali kina Agrafka w ramach IV edycję Szkolnej Akademii Filmowej. W tym roku szkolnym uczniowie poznają podstawowe elementy filmu na podstawie specyficznie dobranych dzieł. Trzecim elementem były zdjęcia, czyli sztuka operatorska – za przykład posłużył nam film Luc’a Jacquet’a “Le Renard et l’enfant” (“Mój przyjaciel lis”) z 2007 roku.

“Mój przyjaciel lis” to opowieść o przyjaźni lisa i małej dziewczynki, zaczarowana historia, która zdarza się w prawdziwym świecie. Mała dziewczynka wkracza w pełen przygód, magiczny świat przyrody. Zaprzyjaźnia się z dzikim lisem, dzięki któremu przeżywa niezwykłe przygody, poznaje leśne zwyczaje i siłę prawdziwej przyjaźni. Tak zaczyna się przygoda, która odmieni jej życie, poszerzy horyzonty jej i nasze…

Projekcja filmowa była materiałem wizualnym, który ilustrował prelekcję w jakiej uczestniczyli wcześniej gimnazjaliści, dotyczącą znaczeniu sztuki operatrskiej w powstawaniu dzieła filmowego. Jaką rolę odgrywa operator kamery? Poznaliśmy podstawowe pojęcia filmowe – kadr, ujęcie, scena, sekwencja, plan. Poznaliśmy podział planów filmowych i punkty widzenia kamery.

 

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
gimnazjum@tssp.krakow.pl
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria