La vida en la prehistoria | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

La vida en la prehistoria

9 Wrz 2015 · admin

9 września odwiedził nas Sergio Izquierdo Betete, były nauczyciel geografii i historii Hiszpanii w Liceum Ogólnokształcącym nr VI w Krakowie oraz lektor języka hiszpańskiego w Instytucie Cervantesa. Przeprowadził on dla nas warsztaty dotyczące życia ludzi w prehistorii. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich.

Mogliśmy na własne oczy zobaczyć narzędzia pochodzące z wykopalisk w Atapuerce oraz posłuchać o tym jak życli ludzie przed tysiącami lat.

Tematem drugiej części warsztatów był ogień; rozmawialiśmy o jego znaczeniu i sposobach jego rozpalania. Na sam koniec udało nam się  rozpalić ogień tak, jak robiono to wieeeki temu. Na szczęście budynek szkoły na tym nie ucierpiał…

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie