KULA W GŁOWIE NA KONIEC | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

KULA W GŁOWIE NA KONIEC

4 Kwi 2013 · admin

Za nami ostatni seans filmowy w ramach tegorocznej IV Szkolnej Akademii Filmowej, ostatnia wizyta w sali kina Agrafka. W tym roku szkolnym uczniowie poznają podstawowe elementy filmu na podstawie specyficznie dobranych dzieł. Ostatnim elementem był montaż, czyli efekt końcowy – za przykład posłużył nam film Jean-Pierre Jeunet’a “Micmaacs a tire – larigot” (“Bazyl. Człowiek z kulą w głowie”) z 2009 roku.

“Bazyl. Człowiek z kulą w głowie” to niezwykła komedia twórców niezapomnianej “Amelii”. Szalona opowieść o postrzelonym Bazylu, który postanawia się zemścić na producentach broni. Bazyl znajdzie się w bajkowej scenerii, wspólnie z grupą osobliwych kloszardów uzbrojonych we wszystko, co można znaleźć na wysypisku śmieci, stanie do walki z producentami broni. Bohater “Bazyla” nie pozostanie osamotniony – pozna on całą rodzinę dziwacznych mieszkańców wysypiska śmieci, porównywanych przez samego reżysera do siedmiu krasnoludków.

Projekcja filmowa była materiałem, który ilustrował prelekcję w jakiej uczestniczyli wcześniej gimnazjaliści, dotyczącą znaczenia montażu w powstawaniu dzieła filmowego. To na stole montażowym powstaje finalny kształt dzieła filmowego. Dobry montażysta musi wyczuwać rytm i emocje zarejestrowane na surowym jeszcze materiale filmowym i na podstawie scenariusza, we współpracy z reżyserem, układać, kształtować, ten materiał tak, by powstała interesująca, wciągająca opowieść.

 

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
gimnazjum@tssp.krakow.pl
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria