INDONEZJA | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

INDONEZJA

30 Sty 2014 · admin

Uczniem Gimnazjum TSSP, który odbył najdalszą podróż spośród wszystkich uczniów jest z pewnością Szymon z klasy 3A. Jego podróż z Warszawy na wyspę Kri i z powrotem zajęła w sumie 132 godziny. A wszystko po to aby 30.01 pokazać fascynującą prezentację na temat Indonezji i swojej pasji, czyli nurkowaniu.

Z prezentacji można było się dowiedzieć, że Indonezja to jeden z najludniejszych ( 238 mln ), najgęściej zaludnionych ( Jawa: 130 mln mieszkańców przy powierzchni trzy razy mniejszej od Polski) krajów świata. Jego stolica: Dżakarta jest największym miastem południowej Azji (obszar metropolii o powierzchni tylko dwa razy większej od Krakowa ma 32 mln mieszkańców) jest miastem bardzo zatłoczonym o czym można się przekonać odwiedzając stołeczne zoo! Trudno się więc dziwić, że Szymon większość czasu spędził w rajskim Kri Eco Resort. Miejsce to jest idealne dla pasjonatów nurkowania i lenistwa w egzotycznym otoczeniu. Mieszkając w prawdziwych papuaskich bungalowach można, na przykład, dzielić się obiadem z rekinkami pływającymi pod podłogą. Okoliczne wody umożliwiają bliskie spotkania z fauną, którą znamy wyłącznie z filmów przyrodniczych, taką jak błazenki, manty czy olbrzymie żółwie morskie.

Ostatnia część prezentacji była poświęcona pasji Szymona, czyli nurkowaniu, które uprawia od 2005 roku i aktualnie ma uprawnienia do nurkowania na głębokościach do 30 metrów. Obecni mogli dowiedzieć i zobaczyć jak działa sprzęt, dotknąć go a nawet założyć pełny ekwipunek nurka. Szymon cierpliwie tłumaczył niuanse terminologii: SCUBA, BCD, regulator, butla itd. Godzina lekcyjna minęła bardzo szybki i jesteśmy pewni, że inni też zainteresują się nurkowaniem.

 

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
gimnazjum@tssp.krakow.pl
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria