I miejsce Oli i Malwiny w Międzyszkolnym Konkursie "Scrabble po niemiecku" | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

I miejsce Oli i Malwiny w Międzyszkolnym Konkursie “Scrabble po niemiecku”

Ola Walasek i Malwina Wójcik wygrały  MIĘDZYSZKOLNY konkurs “Scrabble po niemiecku”, który odbył się dziś w Zespole Szkół Chemicznych przy ul. Krupniczej. Dziewczyny zajęły I MIEJSCE i zgarnęły główne nagrody.

Ale zacznijmy od początku:

Jak co roku, na początku marca odbyły się szkolne rozgrywki konkursu “Scrabble po niemiecku”, którym towarzyszyło mnóstwo emocji. Do rozgrywek stanęło czternaście dwuosobowych drużyn z klas pierwszych, drugich i trzecich, poziom był bardzo wyrównany i walka toczyła się do samego końca.

Ostatecznie do finału szkolnych rozgrywek przeszły cztery zespoły:

Ola Chodak i Julia Krypel
Łukasz Capiński i Maksymilian Palarczyk
Aleksandra Walasek i Malwina Wójcik
Maksymilian Kucharski i Mikołaj Zawadzki

Finał rozegrał się 08 marca, za wszystkich trzymaliśmy mocno kciuki, ponieważ zwycięska drużyna miała wziąć udział w rozgrywkach wojewódzkich. Szkolny etap konkursu wygrały Ola i Malwina. A jak było na rozgrywkach międzyszkolnych, to już wiecie… nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce 🙂 Gratulujemy!!!!

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie