GOŚCIE Z NADRENII | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

GOŚCIE Z NADRENII

25 Wrz 2008 · admin

W dniach 25 września do 1 października gościliśmy w naszym gimnazjum niemieckich gości z partnerskiej szkoły Are Gymnasium z Bad Neuenahr. Miejscowość ta leży w Nadrenii – Palatynacie, wśród rozległych winnic Doliny Renu.

Trzynastu gimnazjalistów odwiedziło swoich polskich rówieśników i przez tydzień intensywnie poznawało Kraków.Pokazaliśmy im oczywiście Wawel, Drogę Królewską, Rynek Główny, Sukiennice; przybliżyliśmy polską kuchnię, czyli… ruskie pierogi. Przejmującą, ale jakże konieczną, wizytą było zwiedzanie byłego obozu zagłady Auschwitz – Birkenau. W sobotę odbył się natomiast Dzień Sportu – niemieccy sportowcy tradycyjnie wygrali w piłkę nożną z Polakami, ale za to Polki były lepsze od swoich niemieckich koleżanek. Niezwykłą i pełną uroku noc z poniedziałku na wtorek spędziliśmy w podziemnym świecie kopalni soli w Bochni.

Następny był spacer po krakowskim Kazimierzu, pełnym pamiątek po tych, których już nie ma.Gościliśmy niemieckich uczniów także na lekcjach, a 1 października pracowaliśmy wspólnie, przygotowując prezentacje wybitnych postaci obu krajów – można ją obejrzeć w budynku przy ul. Szlak 21. Zapraszamy!

Are Gymnasium jest naszą szkołą partnerską. Współpracujemy z Nadreńczykami w ramach współpracy szkół Małopolski i Nadrenii. Nadzór nad wymianą sprawuje krakowskie kuratorium, które energicznie włącza się w nasze działania, służy pomocą i radą. Odwiedzimy niemieckich partnerów w maju 2009 r. i już cieszymy się na tę wizytę!

 

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
gimnazjum@tssp.krakow.pl
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria