Fizyka w medycynie – warsztaty na AGH | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego

Fizyka w medycynie – warsztaty na AGH

Dnia 7 listopada grupa projektowa z fizyki uczestniczyła w obchodach Międzynarodowego Dnia Fizyki Medycznej.

Zuzia, Witek, Wiktor i Jakub uczestniczyli w wykładach: “Kobieta fizyk medyczny – z perspektywy mężczyzny”, “Dawki otrzymywane przez kobiety zatrudniane w narażeniu na promieniowanie jonizujące w Polsce”, “Od radu do radioterapii protonowej – rola kobiet w fizyce medycznej oraz aspekty bezpieczeństwa podczas radioterapii.”

Uczniowie mieli okazje również uczestniczyć w pokazach Studenckiego Koła Naukowego Fizyków Medycznych KERMA, a przede wszystkim mieli możliwość zwiedzenia pracowni m.in. rezonansu magnetycznego, promieniowania X, mikrotomografii.

Autorka informacji: Karolina Maniak – Górecka

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie