DZIEŃ VII – OBIEKT ZROBIŁ NA NAS OGROMNE WRAŻENIE | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

DZIEŃ VII – OBIEKT ZROBIŁ NA NAS OGROMNE WRAŻENIE

23 Maj 2013 · admin

W czwartkowy ranek, 23 maja – wyjeżdżamy do Gdańska. Pierwszym miejscem naszego postoju jest Westerplatte. Przewodnik opowiedział nam dramatyczną historię 7-dniowej obrony Półwyspu w początkach II wojny światowej. Zwiedzanie Gdańska rozpoczęliśmy od zabytkowej części – Długiego Targu i okolic. Wrażeń było tak dużo, że należał się nam ‘posiłek regeneracyjny’ w postaci kawy w “Costa by Coffee Heaven”. Ze Starówki podjechaliśmy pod słynną Bramę Stoczni Gdańskiej. Poznaliśmy historię powstania Solidarności oraz zrywów wolnościowych robotników na Wybrzeżu w roku 1970, 1980-81. Chwilą ciszy, stojąc pod Pomnikiem Stoczniowców uczciliśmy pamięć poległych robotników. Ostatnim punktem wyprawy do Gdańska był Stadion PGE ARENA. Ten ‘bursztynowy’ obiekt zrobił na nas ogromne wrażenie swoim kształtem, wystrojem i nowoczesnością. Zobaczyliśmy pod opieką przewodnika nie tylko piękną murawę, ale też: szatnie zawodników, gabinet odnowy, laboratorium antydopingowe, sale konferencyjne, restaurację, loże Vipów, a nawet sportową kaplicę. W czasie drogi powrotnej dzieliliśmy się wrażeniami z pobytu w Stoczni Gdańskiej, Bazylice Mariackiej, Długim Targu, Żurawiu nad Motławą oraz… Zielonym Moście przy Zielonej Bramie.

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie