DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

DZIEŃ PAMIĘCI O OFIARACH HOLOKAUSTU

22 Kwi 2013 · admin

Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu obchodzony 19 kwietnia jest zawsze w naszej szkole momentem który pozwala wszystkim uczniom poznać szerzej kontekst tych traumatycznych wojennych wydarzeń. Nie inaczej było w tym roku. Klasy pierwsze udały się na specjalne warsztaty tematyczne już w piątek 19 kwietnia. Klasy drugie pod opieką wychowawców Pani Renaty Baranowej i Pana Grzegorza Perka w poniedziałek 22 kwietnia wybrały się na wycieczkę tematyczną połączoną ze zwiedzaniem muzeum w Aptece “Pod Orłem” i terenu byłego obozu koncentracyjnego w Płaszowie. Oba miejsca połączyło przemarsz trasą jaką przebyła część mieszkańców krakowskiego getta przeniesiona do obozu w Płaszowie. Uczniowie klas drugich dowiedzieli się tego dnia bardzo dużo na temat okrutnej historii lat wojennych.

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie