Dzień Matematyki i Nauk Przyrodniczych / 2018 | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego TSSP

Dzień Matematyki i Nauk Przyrodniczych / 2018

15 marca obchodziliśmy Dzień Matematyki i Nauk Przyrodniczych, który był okazją do popularyzowania wiedzy matematycznej, dostrzegania jej zastosowań w przyrodzie.

Uczniowie mieli okazję brać udział w 18 konkurencjach. Rozwiązywali łamigłówki rysunkowe i liczbowe, sudoku, układali tangramy, bawili się w skojarzenia, projektowali świat robotów XXII wieku, próbowali swoich sił w tworzeniu Ody do Matematyki, brali również udział w Kangurze Matematycznym i rozwiązywali równania online. Chętni uczestniczyli w konkursach filmowych dotyczących Niezwykłej Historii Teorii Względności Einsteina oraz Hipotezy Riemanna – Zagadki Wszech Czasów. Uczniowie zainteresowani matematyką w języku angielskim rozwiązywali zadania wymagające nie tylko logicznego myślenia i wyobraźni przestrzennej, ale także umiejętności językowych.

Po zakończonej części matematycznej uczniowie klas drugich gimnazjum wybrali się do Muzeum Farmacji, a ich starsi koledzy i koleżanki uczestniczyli w Dniu Otwartym Uniwersytetu Pedagogicznego.

Wydarzenie, w którym mieliśmy przyjemność brać udział było świetnym połączeniem nauki i zabawy.

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie