BROKEN | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Kategorie

Archiwum aktualności

BROKEN

9 Gru 2013 · admin

W ramach piątej edycji Szkolnej Akademii Filmowej – tradycyjnie w sali kina Agrafka, uczniowie gimnazjum mieli okazję zapoznać się z filmem “Broken” Rufusa Norrisa z 2012 roku. Była to już druga projekcja w tym roku szkolnym. Film jest opowieścią o dorastaniu głównej bohaterki, 11-letniej Skunk, która mieszka na przedmieściu wraz z ojcem i starszym bratem. Ojciec dziewczynki jest adwokatem i stara się pogodzić swoje obowiązki zawodowe i wychowywanie dzieci.

Życie Skunk w “Broken” biegnie względnie spokojnie, czas jest odmierzany przez systematyczne pomiary poziomu cukru we krwi chorej dziewczynki. Nagle w to ustabilizowane i przewidywalne życie wdziera się agresja i zło: pomiędzy sąsiadami dochodzi do brutalnej bójki. Odtąd śledzimy nakręcającą się spiralę zła i to jakie konsekwencje dla małego świata bohaterów niesie ona ze sobą.

Film tak jak jego tytuł jest montowany w “szarpany” sposób, kadry często nie mają następstwa czasowego, są pomieszane, następują po sobie szybko, pulsacyjnie, tworząc atmosferę nieprzewidywalności, braku stabilności i bezpieczeństwa. Tytuł odnosi się też do głównej bohaterki – Skunk jest “szarpana” zdarzeniami, które dzieją się w jej najbliższym otoczeniu. Wszystko co się dzieje, uderza w nią, w jej jeszcze dziecinne widzenie świata.

 

 

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
gimnazjum@tssp.krakow.pl
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    
Inspektor Ochrony Danych Osobowych: Julia Szablowska
ochronadanych@tssp.krakow.pl

Galeria