BAD NEUEN AHR I MY | Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego | Kraków

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

BAD NEUEN AHR I MY

19 Wrz 2010 · admin

19.09.2010 wylądowaliśmy ponownie w Niemczech, żądni przygody chociaż trochę wymęczeni długim lądowaniem. Tym razem towarzyszyła nam pani dyrektor Ewa Kmiecik, mając więc taką opiekę, nie obawialiśmy się niczego.

Nasza szkoła partnerska znajduje się w Bad Neuenahr, malowniczej miejscowości otoczonej winnicmi. Przy pięknej , słonecznej pogodzie ruszyliśmy na przeciw przygodzie. Byliśmy w schronie atomowym, winnicy, szukaliśmy z GPS-em lodziarni. Jako ludzie kulturalni wybraliśmy się również do muzeum “Haus der Geschichte” gdzie zadziwialiśmy przewodnika wiedzą historyczną i bystrością umysłu.W Kolonii podziwialiśmy przepiękną katedrę, podczas oprowadzania ponownie popisaliśmy sie znajomością języka angielskiego i biblii.

Odwiedziliśmy również muzeum czekolady, gdzie niektórzy objadali sie “nieprzyzwoicie” lejącą się z fontanny gęstą i słodką czekoladą. Po takim obżarstwie posanowiliśmy zrzucić trochę zbędnych kilogramów i wyruszyliśmy na wycieczkę rowerową po okolicy ( ścieżki rowerowe u naszych sąsiadów to czysta poezja!), zajadając kiełbaski i Kartoffelsalat podziwialismy przepiękną Nadrenię.

Oczywiście nie obyło się bez pewnych komplikacji. Kilka osób, nie zważając na przestrogi nauczycieli wybrało sie w Bonn na indywidualne przechadzki i …… zagubiło się odrobinkę!

Całe szczęście byli w kontakcie telefonicznym z nauczycielami ( będącymi już w stanie przedzawałowym!!!!) i dzielnie dotarli na miejsce. Oczywiście nie pochwalamy takiego zachowania!!!!!! Ale… jacy oni zaradni i dzielni!

Po raz kolejny okazało sie, że młodzież z “Michałowskiego” jest zdolna, miła i nie ulęknie sie niczego. Nawiązaliśmy bardzo bliskie stosunki z naszymi niemieckimi przyjaciółmi i bardzo trudno nam było się rozstać. No cóż, czas powrócić do szkoły. Mamy nadzieję, że nasi młodsi koledzy będą się za rok bawić tak dobrze jak my.

Gimnazjum z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie