Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

ODKRYWAMY ŚWIAT

„Czy to nie przyjemnie, że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy? To właśnie sprawia, że ja się tak cieszę życiem, świat jest taki ciekawy! Nie byłby taki ani w połowie, gdybyśmy wszystko o nim wiedzieli, prawda?”
L. M. Montgomery („Ania z Zielonego Wzgórza”)

Dzieci w wieku szkolnym chcą poznawać, uczyć się i odkrywać. Jest w nich naturalna ciekawość świata, dociekliwość i tendencja do stawiania pytań na temat wszystkiego co je otacza.

Poza tym, obserwujemy coraz częstsze przenikanie się różnych kultur, coraz większa liczba obcokrajowców przyjeżdża do Polski i osiedla się tutaj. Praktycznie na co dzień spotykamy się z różnorodnością etniczną.

W świetlicy dzieci młodszych realizowany jest w tym roku projekt pod hasłem: „Odkrywamy świat”. Zakłada on comiesięczne spotkania z cudzoziemcami (m. in. rodzicami naszych uczniów), którzy zechcą przybliżyć nam historię i tradycje swojej ojczyzny. Opowiedzą o dalekich krajach, innych kulturach, zwyczajach, kulinariach… Projekt wiąże się z ideą edukacji wielokulturowej. Głównym celem i zadaniem jest zapoznanie dzieci z elementami innych kultur i tradycji. Chcemy umożliwić dzieciom poznanie odległych zakątków świata, krajów o odmiennej kulturze, zwyczajach, smakach i dźwiękach. Pragniemy uczyć otwartości na to co inne i czerpania z tej inności; budzić w dzieciach zainteresowanie światem, który staje się coraz bardziej dostępny, pogłębiać wiedzę o nim, a także uwrażliwiać na jego piękno zaklęte w różnorodności.
 
Serdecznie zapraszamy na spotkania z naszymi gośćmi!            

 

 

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
Zobacz numer telefonu
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    

Galeria

Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Pytanie zabezpieczające: