Szkoła Podstawowa z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

PROGRAM WELCOME

W naszych obu szkołach od listopada roku szkolnego 2013/14 działa program „Welcome”.

W związku z wzrastającą liczbą uczniów z obcych krajów postanowiliśmy wdrożyć program mający na celu pomoc zarówno uczniom obcojęzycznym, jak i nauczycielom, którzy muszą wypracować nowe metody pracy.

Opracowaliśmy zasady oceniania uczniów obcojęzycznych, które uwzględniają fakt, że język polski nie jest dla tych dzieci językiem ojczystym.

Chcemy również poznawać kulturę krajów, z których pochodzą nasi uczniowie i pomagać im szybko poczuć się częścią szkolnej społeczności.

Nawiązaliśmy współpracę z Centrum Kultury i Języka Polskiego w Świecie Uniwersytetu Jagiellońskiego; studentki – wolontariuszki uczą troje uczniów języka polskiego.

Organizujemy spotkania z Rodzicami, którzy opowiadają o swoich krajach i o swojej kulturze.

Chcemy wspierać Rodziców i dzieci w problemach związanych z edukacją oraz w innych sytuacjach pozaszkolnych, jeżeli będzie taka potrzeba.

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości