Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

AKTUALNOŚCI

„KAKTUS” jest już na Facebooku – zapraszamy: https://www.facebook.com/kaktusortograficzny/

Kaktus

Zakończyła się XI edycja konkursu.

Dziękujemy wszystkim patronom, sponsorom, nauczycielom i rodzicom wspierającym naszą inicjatywę.

Gorąco gratulujemy laureatom!

Przyjmowanie zgłoszeń na kolejną edycję rozpoczniemy w październiku.

Zapraszamy!

GALA KAKTUSA 2016

KaktusGalaSP16_13

W tym roku po raz dziesiąty król ortograficznej krainy, Kaktus I zaprosił trzecioklasistów z całej Małopolski do zmagań z polską pisownią. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział ponad 1700 uczniów z ponad 60 szkół. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 30 uczniów z całej Małopolski. W finale naszą szkołę reprezentowały Karolina Magda i Hania Sajecka, które zdobyły wyróżnienia oraz Olga Majewska, zdobywczyni tytułu Laureata.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się już tradycyjnie w Audytorium im. prof. Danka Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych. Wzięli w nim udział zaproszeni goście, finaliści, laureaci, ich rodzice i nauczyciele. Szczególnym punktem programu było wystąpienie pani Ewy Stadtmüller, autorki książek dla dzieci, która przed laty pracowała w naszej szkole jako nauczycielka języka polskiego. Pani Ewa nagrodziła dzieci, które z okazji jubileuszu Kaktusa napisały najciekawsze dyktanda o przygodach władcy ortograficznej krainy. Wśród wielu upominków dzieci otrzymały również „Potyczki ortograficzne” z dedykacją samej autorki.

Od lat konkursowi patronują: Wojewoda Małopolski, Małopolski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Krakowa, Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego, Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego i Polskie Towarzystwo Kaligraficzne. Jesteśmy wdzięczni za opiekę i wsparcie naszego konkursu. Zawsze możemy liczyć na pomoc wielu firm i osób prywatnych. Soki i słodkości funduje dla dzieci Grupa Maspex i Firma Lobo, piękne książki, wydawnictwo Znak, a w tym roku również Aksjomat. Nasi laureaci otrzymują też zaproszenia do Parku Wodnego i Parku Miniatur w Inwałdzie. Szczególne podziękowania pragniemy złożyć pani Małgorzacie Chyli, panu Markowi Kędrze, panu Markowi Krakowiakowi oraz panu Krzysztofowi Kucharskiemu.

Na koniec krótkie podsumowanie: W ciągu dziesięciu lat w konkursie wzięło udział 24 950 uczestników. Przygotowaliśmy około 800 upominków dla finalistów i wyróżnionych. Mamy już 100 laureatów!

Mamy nadzieję, że w kolejnych latach również będziemy mogli liczyć na pomoc Państwa!

Więcej zdjęć tutaj


VIII EDYCJA WKO „KAKTUS”

 

11 kwietnia 2014 r. w Auli im. W. Danka Uniwersytetu Pedagogicznego, spotkali się najmłodsi mistrzowie ortografii z całej Małopolski. Dyplomy i nagrody otrzymało aż 72 dzieci. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy pomogli nam w organizacji tegorocznej edycji konkursu!

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem sponsorów, dzięki którym możemy dzieci obdarowywać tak pięknymi nagrodami!

Informacje o kolejnej edycji już we wrześniu 2014.
Zapraszamy!

NAGRODA DLA WKO „KAKTUS”

„Kaktus” otrzymał Nagrodę Rodziców w konkursie Słoneczniki 2013 organizowanym przez portal CzasDzieci.pl.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom, którzy docenili nasz trud. To dla nas wielkie wyróżnienie, a zarazem zachęta do pracy.

 


 

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie

ul. Piotra Michałowskiego 10
31-126 Kraków
tel. 12-633-97-39
e-mail:
szkolapodstawowa@tssp.krakow.pl
gimnazjum@tssp.krakow.pl
liceum@tssp.krakow.pl
zarzad@tssp.krakow.pl

Numer konta bankowego
Krakowski Bank Spółdzielczy
33 85910007 0021 0053 1807 0001
    

Galeria

Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Pytanie zabezpieczające: